Fórumok / PlayStation Vita programok / Network Media Player - PS Vita HUN - A magyar Vita-zók klubhelye

Fórumok
PS Vita HUN - A magyar Vita-zók klubhelye :: Fórumok :: PlayStation Vita játékok :: PlayStation Vita programok

<< Előző téma | Következő téma >>
Network Media Player
Moderátorok: HoWeE, Kalamona, Hantaboy
Szerző Üzenet
Hantaboy
2015 Feb 19 Thursday, 01:33

Regisztrált tag #647
Regisztrált: 2013 Dec 18 Wednesday, 09:59
Üzenetek: 60
Az utolsó nagy update-el jött a Network Media Player, aminek segítségével DLNA szerver segítségével tudunk filmet/képet/hangot lejátszani a Vitánkkal.

Eddig nem igazán foglalkoztam vele, mert nincs se okos Tv-m se olyan konzolom, amivel ezt kihasználhatnám.

Ellenben a minap egy másik (nem konzolos) fórumon DLNA-val kapcsolatban kérdezősködtek. Kicsit jobban beleástam magam a témába és találtam egy jól működő DLNA szervert Windows XP-re. Win 7 és 8-ban már van beépített program erre, azonban ez egyrészt ingyenes, másrészt nekem még mindig XP-m van.

A programot innen tudjátok letölteni: KATT IDE

Telepítés után Online-ra váltjátok a csúszkát (ha nem abban az állapotban látjátok), majd az Add directories-al hozzáadhatjátok akár az egész számítógépet is (minél többet akartok egyszerre felvenni annál több időbe telik).

A Vita NMP-je látja a szervert és rendesen működik is vele. (hang, kép és kompatibilis videót teszteltem vele)

Ha van google drive a gépre telepítve és az automatikusan szinkronizál a szerverrel, akkor azokat a fájlokat is elérhetjük vele. (persze csak amik kompatibilisek és a drive mappa hozzá van adva).

Egyéb lehetőségek: Vita által támogatott formátumba konvertált videókat nem kell mostantól rá mentenünk a konzolra, elég ha a mappa amiben benne van meg van osztva.

Szerk: Egyetlen hátrányt találtam eddig: ha leállítjuk a szervert, majd újra elindítjuk, akkor a NMP-n is újra hozzá kell adni, a régit pedig törölni. Ez szerintem nem akkora probléma az előnyökhöz képest.

Update:
Megtaláltam az eddig legjobban teljesítő szerver programot.

Universal Media Server KATT IDE (letöltő link alul a 4 mirror közül választható)

Java alapú és az XP-n is szépen elfut (igaz korlátozottabb a memória használat, de a ~750 Mb szerintem nekem megteszi)
Alapból az egész gépet láthatóvá teszi a szervert látogató eszközök számára (persze lehet specifikálni, hogy mit is osszon meg konkrétan). A megosztandó mappák hozzáadása szinte azonnali.
Webes tartalmak is elérhetőek (ezeket még jobban átnézem)
A szerver szabadon elnevezhető, így több szerver futtatása esetén könnyebb az azonosítás.
A szerver újraindítását sokkal jobban viseli a Vita, nem kell külön újra hozzáadni ha egyszer leállt volna a szerver.

[ Módosítva 2015 Feb 19 Thursday, 08:54 ]
Vissza az elejére
Bali92
2015 Feb 19 Thursday, 04:48
Regisztrált tag #1254
Regisztrált: 2015 Jan 05 Monday, 10:08
Üzenetek: 27
Igen ez így van de ez már működik egy ideje, szépen megy, látja a gépeket keresni is lehet, hálózati Hard diskel használom, ugy a legjobb , de gépről megosztva is működik.
Vissza az elejére
Hantaboy
2015 Feb 19 Thursday, 08:15

Regisztrált tag #647
Igen, nekem is van egy terrás külső winyóm, de mivel a régi edimax-os routerem nem tud hálózati meghajtót csinálni, a upc-s modem pedig nem hajlandó, így nekem ez az opció kimarad (egyenlőre)

Közben nézegetek más DLNA szerver programokat is, hátha azok többet tudnak, vagy gyorsabbak.

Mivel a háztartásban jelenleg csak 1 laptop van, amin legalább 2 osztozunk, így szeretnék valami olyan rendszert felépíteni, amivel jól tud kommunikálni a a vita és az androidos telefonom is.
Vissza az elejére
sityuka
2016 Jan 03 Sunday, 04:46
Regisztrált tag #1406
Regisztrált: 2015 Nov 15 Sunday, 11:23
Üzenetek: 7
hello nekem folyton azt írja hogy nem találja a szervert mikor a ps vita-val keresem ez mitől van? vagy ezt hogy kell összehangolni a vita-val?
Vissza az elejére
Hantaboy
2016 Jan 03 Sunday, 04:57

Regisztrált tag #647
Milyen DLNA szervert futtatsz a hálózaton? A tűzfal nem blokkolja véletlenül a szerver programot?
Vissza az elejére
sityuka
2016 Jan 03 Sunday, 05:06
Regisztrált tag #1406
az All media servert próbálom használni szerintem nem blokkolja
Vissza az elejére
Hantaboy
2016 Jan 03 Sunday, 05:13

Regisztrált tag #647
Próbáld meg a második ajánlott szerverrel, mert az elsőnél manuálisan kell hozzáadogatni a mappákat, amit meg szeretnél osztani. Valamint minden szerver újraindításakor meg kell keresni a vitával a szervert.

Az Universal Media Server-nél nem tapasztaltam ezeket, szóval szerintem próbáld meg azzal. (Az All media inkább akkor ajánlott, ha a szervert futtató gép folyamatosan megy).
Vissza az elejére
sityuka
2016 Jan 03 Sunday, 05:22
Regisztrált tag #1406
köszönöm a gyors választ :)
Vissza az elejére

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF