Fórumok / PlayStation Vita játékok / Hotline Miami - PS Vita HUN - A magyar Vita-zók klubhelye

Fórumok
Oldal:       >>  
Moderátorok: HoWeE, Kalamona, Hantaboy
Szerző Üzenet
spartan
2014 Apr 05 Saturday, 09:29
Regisztrált tag #1
Regisztrált: 2012 Aug 03 Friday, 02:55
Üzenetek: 1426

A Hotline Miami alapvetően egy felülnézetes, 8 bit-es környezetbe ültetett brutálisan véres akciójáték, melyet a Dennaton Games fejlesztőstúdió készített és a Devolver Digital kiadó jelenített meg, többek között PlayStation platformokon.

A sztorinak magának igazából komoly jelentősége nincs, a hangsúly a játékban az adott küldetések kijátszásán van, ami szintén rém egyszerű: adott egy (néha több szintes) épület, tele a képen látható fehér öltönyös fickókkal. (Persze a felülnézet és a 8 bit miatt valójában nem így néznek ki, hanem így. ) Menj be és csináld ki őket!

Tényleg egyszerűnek hangzik ugye?
Na r.hadtul nem az! :D

Kezdjük ott, hogy a játékban konkrétan egyetlen egy ütéstől/lövéstől/bármitől azon nyomban meghalsz és kezdheted a pályát elölről. Mondanom sem kell, hogy az erre szenzitívebbeknek ez mennyire idegpusztító lesz, ha pont az utolsó ellenség gyalul le: én tulajdonképpen az első pályát vagy 50-szer megpróbáltam kivinni és nem sikerült. Elég durván le is írtam ezért a játékot, de aztán fogtam magam, nekivágtam még egyszer és most már asszem úgy 25-30. próbálkozásra végül meglett. :D Jó, ez én vagyok, másnak szerintem biztos egyszerűbben megy. :)
Meg azóta már belejöttem és a "sztori" egy nagyobb részét szerintem letoltam (most vagyok a 9. fejezetnél), de igazából nem éreztem azt, hogy az első küldetés utáni pályák annyival nehezebbek lennének, magyarul: a játék szerintem már a legelején beledob a mély vízbe.

Ami szerintem a Hotline Miami-ban különleges és ami népszerűvé tette a játékosok + a kritikusok körében, az a képernyőre pakolt brutalitás: igaz, hogy 2D és PS1-es szintű grafika, de az itt látottakat leginkább a God of War már-már beteges kibelezéseihez tudnám hasonlítani (ha nem brutálisabb), akkora részletességgel testesíti meg előttünk képi formában az erőszakot a Hotline Miami.
Lesz itt minden: leütések (majd az elkábult szerencsétlenek hidegre tétele), ajtóberúgások (persze úgy, hogy a delikvens közvetlen az ajtó mögött áll), nyak kitekerések és ezek csak vegyülnek a fegyverekkel. Ha a kutya rád támad és egy baseball ütővel visszavágsz, konkrétan leszedheted neki a fejét. A szamurájkarddal is nagyon látványos kivégzések vannak a levágott végtagoktól kezdve a félbevágott emberig és a sörétessel is be lehet festeni vörösre a tájat, annyi szent. Az elhasznált fegyvert neki lehet vágni az ellennek, amitől szintén elkábul. Még olyan is van benne, hogy a leütött rosszfiúk ott vergődnek még fájdalmukban, fogják a fejüket vagy még félholtan másznak, konkrétan érezni lehet azt, ahogyan nyögnek és üvöltenek és azt, ahogyan te meg odamész és eltöröd a nyakukat.
Lenyűgöző, tényleg, én a GoW óta ilyen fokú brutalitást játékban még nem láttam!

A küldetések elején no-name karakterünk arcára maszkot kell húzni! Ezek az álarcok általában rejtenek valamilyen perk-et, példának okáért én most egy olyan maszkot használok, amivel a kutyák nem támadnak rám. De van olyan, hogy kis késsel indulhatsz, messzebb ellátsz, gyorsabban mozogsz stb.

Nagy kár, hogy csak 2D, ugyanis nekem továbbra is ez a legnagyobb bajom vele! Ha legalább egy PS2 vagy PSP szintű látványt + 3D-s bejárható környezetet kapott volna, meg merném kockáztatni, hogy esélyes lett volna "Az év játéka" díjra. Minden másban egyszerűen tökéletesen teljesíti az elvárt célt, a zenék nagyon jók és megvan benne a "B" (Beszippantós) - Faktor. Hiába egyszerű, mint a faék, annyira nagyszerű, csak sajnos technológiai prezentációban idejétmúlt + mondom, imádja szívatni a játékost.

Ettől függetlenül én amennyire nem bírtam az elején, most pont annyira bírom. :D

Vissza az elejére
Fausto
2014 Apr 05 Saturday, 10:56
Regisztrált tag #6
Regisztrált: 2012 Aug 20 Monday, 09:43
Üzenetek: 671
Én is rákattantam, nagyon addiktív játék ;)
Tervezni kell és még akkor sem biztos a siker. Kegyetlen, de igazságos :D
Vissza az elejére
GriffOberwald
2014 Apr 06 Sunday, 08:48
Regisztrált tag #330
Regisztrált: 2013 May 14 Tuesday, 09:46
Üzenetek: 31
Zseniális játék! Imádom! És nagyon passzol a Vitához, igazi handheld játék, buszra várva, metron utazva 10 perces pályák! Fenomenális a zenéje és a hangulata. Én már várom a 2. részt NAGYON és remélem egy időben fog kijönni a nagygépes verziókkal!;-)
Vissza az elejére
spartan
2014 Apr 06 Sunday, 08:51
Regisztrált tag #1
Tényleg ha már szóba került a 2. részről mit tudni? Milyen újítások lesznek benne? Az első rész sztoriját még nem vittem ki, kapcsolódni fog a 2-höz vagy az teljesen új "mese" lesz?
Vissza az elejére
Ropi
2014 Apr 06 Sunday, 09:10
Regisztrált tag #3
Regisztrált: 2012 Aug 20 Monday, 09:39
Üzenetek: 105
MÉÉÉGGG TÖÖÖBBBB IILLYYYEEETTTT!!!!!! Hotline for president :D Nekem nagyon átjött ez a game, vitával még nem szórakoztam ilyen jól (igaz még friss tulaj vagyok :D ) A leírás nagyon frankóra sikerült, grat spartan. Viszont a trófea rendszer kimaradt, bár lehetetlennel vetekszik a teljesítése, legalábbis az összes küldetés A+ban való kijátszása nem kevés elszántságot követel. :)
Vissza az elejére
spartan
2014 Apr 06 Sunday, 09:53
Regisztrált tag #1
Ja, bocsi. :D

Megmondom őszintén, azt nem is néztem. :D
Nem vagyok egy trófea hunter, csak azoknak a játékoknak a kupáit lesem meg, amelyek rászolgáltak arra, hogy meglessem és esetleg ki is platinázzam őket.
Nagyon csípem ezt a játékot, de a bosszantó nehézsége miatt + amit te írtál, nem fogom úgyse kiplatinázni.
Vissza az elejére
Csabo001
2014 Apr 06 Sunday, 09:55
Regisztrált tag #812
Regisztrált: 2014 Apr 04 Friday, 07:21
Üzenetek: 43
En is nagyon imadom, legjobb vetel volt 3 fontert, bar nem vagyok a legjobb benne, A+ rol nem is almodok.. :)
Vissza az elejére
Fausto
2014 Apr 07 Monday, 12:07
Regisztrált tag #6
Végig is vittem, az utolsó pálya nagyon kemény volt! A sztori meg elég WTF
Vissza az elejére
spartan
2014 Apr 07 Monday, 12:14
Regisztrált tag #1
Mi volt az utsó fejezet neve?
Nem Assault?
Vissza az elejére
Fausto
2014 Apr 07 Monday, 12:40
Regisztrált tag #6
Paszolom, mert a nevekre nem emlékszem, de hazudtam, mert nem az utolsó pálya volt [cenzúrázva], hanem az utolsó boss.
Vissza az elejére
Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF